Sadarbības iespējas ārstu palīgu praktiskajās apmācībās

 Sadarbības iespējas ārstu palīgu praktiskajās apmācībās

Šodien,  VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk-Slimnīca) viesojās Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledžas direktors Aksels Roshofs un direktora vietniece izglītības jomā Sarmīte Villere, lai apspriestu sadarbības iespējas jauno speciālistu- ārstu palīgu praktiskajās apmācībās.

Koledžas direktors Aksels Roshofs izgaismoja novērojumus jauno speciālistu-ārstu palīgu apmācībā: “Aizvien vairāk jauno studentu ir problēmas atpazīt pacientus ar psihiska rakstura saslimšanām, tādējādi primāri radot apdraudējumu pašam speciālistam, kā arī apgrūtinot lēmumu pieņemšanu saistībā ar nogādāšanu attiecīgā ārstniecības iestādē. Ārstu palīgi NMPD brigādē ir atbildīgie par šādu lēmumu pieņemšanu, vienlaikus speciālisti ir arī atbildīgi, lai pacients saņemtu palīdzību, kas konkrētajā brīdī ir nepieciešama.”

Slimnīcas vadītāja Maija Ancveriņa norāda: “Jaunajiem speciālistiem praktiska apmācība psihiatrijas profila veselības aprūpes iestādē būs noderīga pieredze profesionālo kompetenču pilnveidei, atvieglojot darbu arī ārstniecības iestādes uzņemšanas nodaļas personālam. NMPD speciālistiem svarīgi praktiski izprast pacientu šķirošanas principus jau ierodoties pēc izsaukuma pie pacienta. Vērojot darbu uzņemšanas nodaļā, būs iespēja reālajā dzīvē ieraudzīt uzstādīto diagnožu un pacientu veselības stāvokļu spektru.”

Skip to content