Service:

Elektroencefalogrāfija

Description:

Elektroencefalogrāfijas ( EEG ) izmeklējums ir neinvazīvs galvas smadzeņu bioelektriskās aktivitātes pieraksts. Ar EEG metodi tiek izmeklēta galvas smadzeņu aktivitāte, ļaujot identificēt to iezīmes un iespējamus darbības traucējumus.  EEG kā palīgmetodi izmanto epilepsijas diagnostikā, kā arī migrēnas tipa galvassāpju, neskaidru paroksizmālu stāvokļu un bezsamaņas lēkmju diferenciāldiagnostikā, kā arī psihiatrijā un neirodeģeneratīvo slimību diagnostikā.

Tā kā smadzenēm ir divas dažādas aktivitātes  – nomodā un miegā, arī EEG izmeklējumu iespējams veikt gan miegā, gan nomodā, kā arī apvienot abus izmeklējumus vienā – EEG miegā un nomodā.

Kā sagatavoties izmeklējumam:

Pirms izmeklējuma Jums:

 1. Jākonsultējas ar ārstu vai ir nepieciešams pārtraukt lietot kādus no ikdienā lietotiem medikamentiem pirms izmeklējuma. Tāpat pacientam nepieciešams sagatavot savu ikdienas medikamentu sarakstu, ko pirms izmeklējuma nepieciešams nodot māsai.
 2. Vakarā pirms izmeklējuma nepieciešams izmazgāt matus. Nelietojiet nekādus papildus matu kopšanas līdzekļus, piemēram, lakas, gēlus, vasku u.c. līdzekļus izmeklējuma dienā. Matiem ir jābūt tīriem.
 3. Izvairieties no produktu un dzērienu lietošanas, kas satur kofeīnu vismaz 8 stundas pirms izmeklējuma.
 4. Ārsts Jums var lūgt nakti pirms izmeklējuma gulēt pēc iespējas mazāk, lai Jūs varētu aizmigt EEG izmeklējuma laikā. Atsevišķos gadījumos pirms izmeklējuma Jums var ievadīt nomierinošu līdzekļi, kas palīdz Jums atslābināties un gulēt.
 5. Atsevišķos gadījumos kad tiek ievadīts nomierinošais līdzeklis, ārsts var lūgt uz izmeklējumu Jums ierasties ar pavadošo personu.

Izmeklējuma norise:

Uz pacienta galvas tiek novietoti 20 vai vairāk elektrodu, kas pieraksta signālus no dažādām smadzeņu garozas zonām. Tiek lietoti arī EKG eletrodi, ko novieto uz pacienta abu roku plaukstu pamatnes rajoniem. Izmeklējums ir pacientam nekaitīgs (bez staru, magnētiskā lauka vai elektriskās strāvas iedarbības), VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” EEG tiek veikta TIKAI pieaugušajiem no 18 gadu vecuma.

Izmeklējumu veic specializēti apmācītas vispārējās aprūpes māsas. Viena izmeklējuma sesija var aizņemt no 30-60 minūtēm. Izmeklējums noris sekojoši:

1.Pacients uz muguras tiek apguldīts multifunkcionālā atpūtas krēslā;

 1. Aprūpes māsa veiks Jūsu galvas mērījumus, atzīmējot vietas, kur tiks izvietoti elektrodi. Atzīmētās vietas tiek apstrādātas ar īpašu krēmu, kas palīdz elektrodiem veikt augstas kvalitātes rādījumus izmeklējuma laikā.
 2. Aprūpes māsa ar lipīgu gēla līmi piestiprinās 20 vai vairāk elektrodus uz iepriekš nomērītajām un sagatavotajām vietām.
 3. Kad izmeklējums tiek sākts, elektrodi sūta Jūsu smadzeņu aktivitāti uz nolasīšanas aparatūru. Aparatūra Jūsu smadzeņu aktivitāti un nosūtītos bioelektriskos impulsus pārvērš vizuālās līknēs, kas parādās datora monitorā. Dators saglabā izmeklējuma laikā veikto ierakstu.
 4. Izmeklējuma laikā personāls var sniegt Jums norādījumus uz atsevišķām darbībām, piemēram, aizvērt acis, gulēt mierīgi, elpot dziļi, vai skatīties uz stimulētāju, t.i., piemēram, mirgojošu gaismu vai attēlu.
 5. Izmeklējums pacientam nesagādā nekādu diskomfortu.
 6. Kad izmeklējums ir veikts, māsa noņem elektrodus no Jūsu skalpa. Pēc procedūras variet doties savās ikdienas gaitās, izņemot gadījumus, kad tiek lietoti nomierinošie līdzekļi izmeklējuma laikā, tad nepieciešams pavadonis, jo pacientam aizliegts vadīt automobili.

Izmeklējuma pieteikšana no plkst. 8:00-15:30 pa tālruni 25480566, 64731580 (klientu apkalpošanas centrs).

Price:

100 EUR

Appointment place:

Uzņemšanas nodaļas telpās Administrācijas ēkas 1.stāvā