Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca uzsāk inovatīvu ārstēšanas metodi – transkraniālo magnētisko stimulāciju (TMS)

 Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca uzsāk inovatīvu ārstēšanas metodi – transkraniālo magnētisko stimulāciju (TMS)

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (arī – Slimnīca) paplašina ārstniecības terapiju klāstu, ieviešot mūsdienīgu nemedikamentozo ārstēšanas metodi – transkraniālo magnētisko stimulāciju (TMS). Tā ir neinvazīva psihisku un neiroloģisku saslimšanu ārstēšanas metode. Neirostimulācijas metodes pamatā ir neinvazīva iedarbība uz galvas smadzeņu garozu ar magnētisko lauku, kuras rezultātā tiek inducēts spēcīgs elektriskais lauks, kas galvas smadzenes stimulē līdzīgi kā epidurālas galvas smadzeņu garozas stimulācija. 

Indikācijas:  

  • Depresija, farmakorezistenta depresija; 
  • Alcheimera un parkinsona slimība; 
  • Trigimināla neiraļģija; 
  • Neiropātiskas sāpes un migrēna; 
  • Galvas traumas un pēcinsulta sekas; 
  • Obsesīvi kompulsīvie traucējumi; 
  • Atkarības 

 

Smadzeņu stimulācija var uzlabot nervu sistēmas spēju pielāgoties jauniem apstākļiem un izveidot jaunus neironu tīklus. Piemēram, ja cilvēks, domājot par nākotni uzreiz sajūtas slikti, tas nozīmē, ka stimuls vienmēr izraisa vienu konkrētu atbildes reakciju. Lai radītu jaunu atbildes reakciju, ir jāstimulē citi, līdz šim neizmantoti smadzeņu reģioni. 

Šobrīd pasaulē transkraniālā magnētiskā stimulācija plaši pielietota depresijas ārstēšanā,  ASV, Vācijā, Francijā, Nīderlandē, Somijā u.c., sasniedzot labus klīniskus rezultātus. Šī tehnoloģija ir īpaši efektīva depresijas ārstēšanā un citos psihiskās veselības traucējumu gadījumos, kad medikamentozā terapija nav devusi vēlamos rezultātus. 

Slimnīca atklāta iepirkuma rezultātā ir iegādājusies modernu TMS iekārtu un nodrošinājusi speciālistu apmācību starptautiskā līmenī. TMS ieviešana mūsu slimnīcā ir nozīmīgs solis psihiskās veselības aprūpes attīstībā Latvijā. Šī metode ir zinātniski pierādīta un plaši izmantota vadošajos ārstniecības centros pasaulē, taču Latvijā tā pagaidām veselības aprūpes iestādēs ir pieejama ierobežoti,” norāda valdes locekle Maija Ancveriņa. 

Terapija ir droša, nesāpīga un neprasa anestēziju. Pirms procedūras pacientam tiek veikts galvas smadzeņu magnētiskās rezonanses izmeklējums, pēc kura rezultātiem, ārsts ar TMS neironavigācijas iekārtas palīdzību spēj precīzi noteikt atbilstošās smadzeņu struktūras, kurām tiek pievadīts magnētiskais impulss. Procedūras laikā pacients ērti sēž krēslā, un uz galvas tiek novietota magnētiskā spole. Parasti ārstēšanas kurss sastāv no vairākām sesijām, kas tiek pielāgotas individuālajām pacienta vajadzībām. 

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca turpina attīstīt un ieviest jaunākās ārstēšanas metodes, lai nodrošinātu pacientiem visaugstākās kvalitātes veselības aprūpi un atbalstu. 

strencupns.lv Skip to content