Service:

Psihiskā rehabilitācija dienas stacionārā

Description:

No 2021. gada 1. maija Strenču psihoneiroloģiskā slimnīcā pieejams valsts finansēts psihiatriskās rehabilitācijas Dienas stacionārs. Dienas stacionārs ir daļa no slimnīcas ambulatoro  pakalpojumu klāsta, kurā uzsvars ir uz individuālo un multiprofessionālo pieeju, lai turpinātu psihiatrisko rehabilitāciju pacientiem ar psihiskā spektra traucējumiem. Dienas stacionāra pakalpojumi pieejami tikai ar psihiatra nosūtījumu, kurš ir līgumattiecībās ar NVD un sniedz valsts apmaksātos pakalpojumus.

Dienas stacionāra darba laiks ir katru darba dienu no 8.00-16.30, rehabilitācijas process tiek organizēts katru darba dienu no plkst. 9.00.-15.00.

Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca nodrošina individuālu pieeju un plānošanu Dienas stacionāra apmeklējumam ikvienam pacientam, tādējādi pielāgojot rehabilitācijas procesu un laiku katra pacienta veselības stāvoklim un ierašanās iespējām pakalpojuma saņemšanai. Rehabilitācijas process tiek organizēts individuāli vai grupās.

Dienas stacionārā piedāvātie pakalpojumi ir pakalpojumu komplekss, kas ietver psihiatra konsultācijas un rehabilitācijas iespējas multiprofesionālajā komandā, kuras sastāvā ir funkcionālie speciālisti: ergoterapeits, fizioterapeits un plaša mākslas terapeitu komanda, t.i., drāmas terapeits, mūzikas terapeits, dejas un kustību terapeits, vizuāli plastiskās mākslas terapeits. Katram pacientam speciālistu komanda tiek plānota atbilstoši psihiatra izvirzītajam rehabilitācijas mērķim.

Rehabilitācija dienas stacionārā

Izvērtējot pacienta funkcionālo un fizikālo stāvokli, ārstējošais ārsts var nozīmēt sekojošas rehabilitācijas tehnoloģijas:

 • Fizioterapeita nodarbības;
 • Ergoterapeita nodarbības;
 • Mūzikas terapiju;
 • Drāmas terapiju;
 • Deju un kustību terapiju;
 • Vizuāli plastiskās mākslas terapiju.

Psiholoģisko atbalstu rehabilitācijas laikā sniegs atbalsta psihologs. Psihoedukāciju (izglītošanu) veiks vispārējās aprūpes māsa psihiatrijā un narkoloģijā.

Ierodoties Dienas stacionārā pacientam nepieciešams līdzi ņemt:

 • personīgos medikamentus, kursu nepieciešams dienas laikā (astmas aerosoli, insulīns, u.c.);
 • čības vai maiņas apavi;
 • lasāmās brilles;
 • ērtu apģērbu vai sporta tērpu;
 • zeķes;
 • uz nodarbībām var ņemt līdz arī ūdens pudeli un pierakstu blociņu.

 

Atpūtas brīžiem Dienas stacionāra telpās pacientiem pieejams televizors, Wi-Fi, grāmatas, galda spēles. Dienas stacionāra telpās ir pieejama aprīkota virtuves telpa, kurā ir iespējams uzsildīt līdzi paņemtās pusdienas un uzkodas, kā arī sagatavot kādu līdzi paņemto silto dzērienu. Trauki pieejami virtuves telpā. Dienas stacionārs nenodrošina ēdināšanu, pacientiem ir iespējams pasūtīt ēdienu Slimnīcas kafejnīcā, informējot par savām vēlmēm Dienas stacionāra vadītāju.

Dienas stacionāra pacientiem Slimnīcas teritorijā pieejamas vairākas autostāvvietas, kur novietot personīgos transporta līdzekļus.

Psihiatriskās rehabilitācijas Dienas stacionārs ir valsts apmaksāts pakalpojums. Pakalpojums pieejams tikai ar psihiatra nosūtījumu, taču, ja to nav iespējams saņemt pie psihiatra savā dzīves vietā vai reģionā, tad nosūtījumu ir iespējams saņemt slimnīcas ambulatorajā nodaļā,  piesakoties uz ambulatorā psihiatra konsultāciju.

Vairāk informācijas par psihiatriskās rehabilitācijas Dienas stacionāra pakalpojumiem pieejama zvanot pa tālruni 25480534.

Pieteikšanās  psihiatriskās rehabilitācijas Dienas stacionāra pakalpojumiem zvanot pa tālruni 25480534.

 

Price:

Valsts apmaksāts pakalpojums

Appointment place:

Psihiatriskās rehabilitācijas dienas stacionārs

Specialists: