Slimnīcas speciālisti apmeklē konferenci Jūrmalā

 Slimnīcas speciālisti apmeklē konferenci Jūrmalā

No 9. maija līdz 10. maijam, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) ārsti dr. Edvīns Krastiņš, dr. Ieva Everte, dr. Raivis Logins un rezidentes psihiatrijā dr. Zanda Laura Šķiņķe, dr. Vineta Janena un dr. Kristīne Feldšere piedalījās Pirmajā Baltijas neiromodulācijas konferencē, kas norisinājās Jūrmalā.

 Divu dienu laikā speciālistiem bija iespēja gūt gan plašu teorētisko izklāstu, gan arī praktiskās zināšanas. Konferencē piedalījās vairāki jomas profesionāļi no Somijas, Anglijas, Ungārijas, Itālijas u.c. valstīm. Apmeklētājiem konference sniedza būtisku ieskatu kā par neinvazīvām, tā arī invazīvām neiromodulācijas metodēm.

Pēc apmeklētās konferences rezidente psihiatrijā Dr. Z. L. Šķiņķe norāda: “Neiromodulācija ieņem nozīmīgu lomu klīniski sarežģītās situācijās, kad tradicionālā terapija kā medikamenti nesniedz nepieciešamo terapeitisko efektu. Tā ir strauji augoša medicīnas joma, kura pasaulē plaši pielietota dažādās specialitātēs, tostarp neiroloģijā, bērnu neiroloģijā, psihiatrijā, LOR, sāpju medicīnā, neiroķirurģijā, ģimenes medicīnā un citās. Praktiski guvām ieskatu vienā no neinvazīvas neiromodulācijas metodēm –   transkraniālajā tiešajā stimulācijā, kas nodrošina konkrētu smadzeņu reģionu stimulāciju, izmantojot vāju līdzstrāvu. Apmeklējām arī praktisko darbnīcu par transkraniālo magnētisko stimulāciju (TMS), kuras laikā speciālisti no Somijas dalījās savā pieredzē, kā arī ļāva dalībniekiem iepazīties ar TMS iekārtu.”

Rezidente psihiatrijā Dr. K. Feldšere: “Apmeklējot Pirmo Baltijas Neiromodulācijas konferenci, guvām pilnvērtīgu piekšstatu par neromodulācijas metodēm, kuras palīdz gadījumos, kad pacientam ir rezistence pret medikamentiem, medikamentozā terapija izraisa nopietnas blaknes, vai arī palīdz samazināt lietojamo medikamentu daudzumu. Speciālisti no vairākām Baltijas valstīm dalījās pieredzē ar dziļo smadzeņu stimulāciju, augstas intensitātes fokusēto ultrosonogrāfiju, transkraniālo magnētisko stimulāciju u.c. “

strencupns.lv Skip to content