Vispasaules fizioterapijas dienas Strenču PNS

 Vispasaules fizioterapijas dienas Strenču PNS

No 15.-16. septembrim VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) norisinājās Vispasaules fizioterapijas dienām veltīti bezmaksas pasākumi ikvienam interesentam.

Vispasaules fizioterapijas dienas 2020 iesākās ar iespēju ikvienam apgūt nūjošanas tehnikas pamatus un piedalīties nūjošanas atvērtajā nodarbībā sertificētu speciālistu uzraudzībā. Nūjošana (Nordic Walking) ir pastaiga ar īpaši izstrādātām nūjām, kas palīdz nostiprināt un attīstīt dažādas muskuļu grupas. Šis sporta veids radies 1930-tajos gados Somijā kā distanču slēpotāju treniņu metode treniņiem laikā, kad nav pieejams sniegs. 80. gadu sākumā nūjošana sāk attīstīties kā patstāvīgs sporta veids, 1997. gadā sāk ražot pirmās īpaši nūjošanai paredzētas nūjas.

Nūjošana ir vienkāršs, visiem pieejams un efektīvs veids, kā nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm, kas neprasa ne lielus finansiālos līdzekļus, ne īpašu fizisko sagatavotību, ne milzīgu laika patēriņu. Turklāt šī aktivitāte ir lieliska alternatīva, kā pavadīt laiku kopā ar ģimeni un draugiem, uzlabot savu veselību un atslābināties no ikdienas stresa.

Nūjošana:

  • Palīdz samazināt ķermeņa svaru un uzlabo pašsajūtu,
  • Samazina sāpes un sasprindzinājumu plecu-kakla daļā,
  • Ir par 46% efektīvāka kā parastā pastaiga,
  • Mazina stresu, ir saslimšanas profilakse,
  • Īpaši noderīga sirds un asinsvadu, muguras, locītavu, elpošanas un nervu sistēmas slimību, kā arī osteoporozes un diabēta profilaksei,
  • Veicina veselīgu miegu un vispārēju labsajūtu.

Savukārt 16. septembrī interesentiem bija iespēja saņemt bezmaksas attālinātas fizioterapeitu konsultācijas. Papildus Slimnīcas rehabilitācijas speciālisti bija sagatavojuši īpašu, radošu un izzinošu 7 uzdevumu izaicinājumu Slimnīcas darbinieku komandām. Mērķis bija saliedēt dalībnieku komandas, vienlaikus izglītojot un atgādinot par fizioterapijas nozīmi. Šogad aktivitātes koncepts krietni atšķīrās no iepriekšējiem gadiem, ja iepriekš lielāks uzsvars tika likts uz fiziskām aktivitātēm, tad šogad pasākuma dalībniekiem bija jāpierāda sava erudīcija.

Izaicinājuma dalībniekiem bija nepieciešams pielietot savas zināšanas saistībā ar ikdienas darbu, t.i., ergonomijas principu pielietošana, izglītojoša viktorīna un bilžu tests, radošas definīcijas, anatomiskās puzles salikšana un praktisks terminu pielietojums caur kustībām.

Komandas uzskatāmi parādīja savas zināšanas un kompetences, tādējādi arī komandu punktu sadalījums katrā uzdevumā bija sīvs un notika aktīva cīņa par vietām labāko trijniekā. Fizioterapeiti bija sarūpējuši arī īpašas balvas – trešās vietas ieguvēji saņēma ikdienā pielietojamas anti-stresa bumbiņas, otrā vieta saņēma dāvanu karti ar iespēju saņemt fizioterapeita konsultāciju un pirmā vieta ieguva dāvanu karti ar iespēju apmeklēt relaksējošu apkakles zonas masāžu. Apkopojot rezultātus, sīvā cīņa, trešo vietu ieguva 3. nodaļas komanda, otro dalīja 1. un 4. nodaļas un godpilno pirmo vietu ieguva 2. nodaļas komanda.

Paldies Slimnīcas rehabilitācijas speciālistu komandai par sagatavotajām veselības veicināšanas aktivitātēm, kas lika gan nedaudz fiziski izkustēties, gan arī pārbaudīt savas zināšanas par un ap fizioterapiju. Paldies arī visiem dalībniekiem par aktīvo dalību un tiekamies nākamgad!

 

Skip to content