Slimnīcas speciālisti piedalās Ziemeļvalstu psihiatrijas kongresā Rīgā

 Slimnīcas speciālisti piedalās Ziemeļvalstu psihiatrijas kongresā Rīgā

No 6. jūnija līdz 7. jūnijam, VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” (turpmāk- Slimnīca) ārsti dr. Oskars Krumholcs, dr. Ieva Everte, dr. Laura Tauriņa, dr. Ludmila Boļšakova un rezidentes psihiatrijā dr. Vineta Janena, dr. Kristīne Feldšere un dr. Zanda Laura Šķiņķe apmeklēja Ziemeļvalstu psihiatrijas kongresu, kas pirmo reizi norisinājās Latvijā, Rīgā.

 Šī gada kongresa tēma bija “Zināšanas un cilvēcība psihiatrijā” “(Knowledge and Humanity in Psychiatry). Programma sastāvēja no augstākās kvalitātes zinātniskajām prezentācijām ar psihiatrijas ekspertu runātājiem un Ziemeļvalstu zinātnieku plenārsēdēm, kuri simpozijos prezentēja savus sasniegumus un attiecīgās tēmas. Tēmas ietvēra sociālo psihiatriju un izpratni par psihiatra lomu, kā arī pagātni un psihiatrijas nākotni, pieminot arī tādas svarīgas tēmas kā pašnāvība, nemiers, un depresija no bioloģiskām un klīniskām perspektīvām, un tajā ir jaunākās metodes, piemēram, neiromodulācija.

Pēc apmeklētā kongresa Rīgā Dr. L. Boļšakova norāda: “Kongress deva iespēju iepazīties ar mūsu tuvāko ziemeļu kaimiņvalstu pieredzi dažādu psihisko traucējumu ārstēšanā. Kongress iekļāva gan pasaules slavenu lektoru uzstāšanos, gan ārstu-rezidentu prezentācijas pēc kā nereti sekoja vairāki jautājumi, diskusijas un aktīva pieredzes apmaiņa. Ikviens apmeklētājs varēja izvēlēties savām interesēm un profesionālajai izaugsmei atbilstošāko simpoziju, kur varēja ne tikai iemācīties kaut ko jaunu, bet arī iepazīties ar citiem ārvalstu kolēģiem, kam ir līdzīgas intereses.”

strencupns.lv Skip to content